Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

captainn,
hiReklama"Jednou z největších lidských iluzí je, že lze zvolit politiky a zaměstnat úředníky, kteří budou pracovat bez korupce, efektivně, racionálně, iniciativně, ochotně, vstřícně, mile a ve prospěch většiny nebo že je lze po dobrém či po zlém k těmto ctnostem vychovat a polepšit."
Vilém Barák
Jen bacha, kde se člověk nechá testovat. Některá testovací centra mají v papírování solidní backlog (zejména když jde o mobilní testovací tým, např. ve firmě), takže se ten certifikát na webu objeví až za nějaký ten týden.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Whoa. Uz neni potreba certifikat vytisknout a donest osobne? POKROK!
Coz je zvlastni, anzto nekde v pokynech je, ze netreba nic osobne dokladat, dolozi se po absolvovani testu automaticky samo v systemu. Kdyz jsem se praskla formularem a nechala otestovat, dal jsem nic neresila.
Mormegil Už jste  přispěli?
Country for the future
Kolega se vrátil ze zahraničí a ptá se hygieny, jak jim má doložit to absolvování povinného PCR testu po návratu. Tak prý ať se přihlásí na ocko.uzis.cz, stáhne si tam certifikát o testu a pošle jim ho mailem.
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Jses tu spatne, panika je tady.
Všichni stejně umřeme!!!
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
A udelal by to pravem.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak.
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Soud opakovane poukazuje na to, ze vladni zmrdi si veskere zakazy a prikazy vymysleji z hlavy podle toho jak se jim to zrovna hodi, aniz by ve skutecnosti posuzovali nejake podklady. Proste soud posila vladu do prdele s tou jeji cochcarnou a posila ji doprdele zcela opravnene.
Soud by byl schopen zrušit i zákaz dotýkání se vedení vysokého napětí, pokud by nebyl dostatečně zdůvodněn.
Která vládní nařízení již soud zrušil:
23. dubna 2020 – Pražský městský soud zrušil s účinností od 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb, maloobchod a služby. Podle soudu byla nezákonná. Byla vydávaná podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Soud uvedl, že vláda je měla vydávat podle krizového zákona jako na začátku koronavirové epidemie, což kabinet po verdiktu znovu učinil.
20. října 2020 – Pražský městský soud zrušil rozhodnutí pražské hygienické stanice, která v září zakázala osobní přítomnost vysokoškolských studentů na výuce. Pravomocným rozsudkem vyhověl podané správní žalobě. Uvedl, že rozhodnutí hygieniků je nepřezkoumatelné, protože v něm chybí dostatečné zdůvodnění.
13. listopadu 2020 – Městský soud v Praze zrušil mimořádné opatření, kterým ministerstvo zdravotnictví od 21. října rozšířilo povinnost nosit roušky v Česku. Úřad ho podle rozsudku soudu nedostatečně odůvodnil.
22. února 2021 – Ústavní soud (ÚS) zrušil část usnesení vlády, která kvůli šíření covidu-19 omezila maloobchod a služby. Podle verdiktu nebyla opatření dostatečně odůvodněna. Vyhověl tak návrhu 63 senátorů, který uváděl, že vládní zákaz nepřiměřeně a iracionálně zasahuje do základního práva svobodně podnikat.
23. února 2021 – Městský soud v Praze přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal. Soud tak vyhověl správní žalobě podané studentem prvního ročníku. NNS ale 26. února vyhověl žádosti gymnázia o odložení účinku rozsudku Městského soudu v Praze, dokud nerozhodne o kasační stížnosti.
Pražský městský soud také zrušil nařízení ministerstva zdravotnictví o pravidelném testování pracovníků v domovech pro seniory či postižené či v léčebnách, a to k 10. březnu. Vyhověl tak jedné ze zaměstnankyň.
31. března 2021 – Pražský městský soud zrušil jako nezákonnou část opatření ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech paušálně žádá před návratem ze zahraničí do vlasti negativní test na covid-19. Rozsudek byl účinný od 5. dubna.
14. dubna 2021 – Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl návrhu na zrušení opatření stanovujícího povinnost testování na covid u zaměstnanců. Bylo nezákonné.
22. dubna 2021 – NSS zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví z 10. dubna (později ještě dvakrát aktualizované), které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí.
11. května 2021 – NSS zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, které upravuje povinnosti pozitivně testovaných zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných. Vykazovalo podle soudu hrubé nedostatky v odůvodnění.
 
A nyní něco pro zasmání, MVČR zveřejnilo nabídky na eGovernment cloud:

https://www.mvcr.cz/clanek/egovernment-cloud.aspx?q=Y2hudW09NQ%3d%3d

Stručně shrnuto:
- všech 6 uchazečů, z nichž někteří profláklí, nabídlo přeprodej MS Azure
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
V té době se o letcích USAF nesmělo zbytečně hovořit. ... no asi se uz zase nesmi no ...

Nez se ke sbirce zase dostane tak pulka zmizi.
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Je to terorista a mozna ma i nejake dalsi charakterove vady, mozna je to dokonce ideozlocinec!
Mastodont  
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Takze tak dlouho flakali administrativu az meli tu smulu ze je zacali resit jako kdyby to byly fakticke chyby a ne jen administrativni.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... jsem to jenom preletel, zda se ze alternativa je "vypnout adblock".
vysmatej_kuauik  
Kliknuls? Já ten článek vidím celý. (Tajný tip: Deník x Deník N)
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Kolik ti za tu reklamu na placene clanky plati?
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!