Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravuje:

janekReklamaDiskuze o tom, jak to udělat, aby byl váš dům chytřejší než vy

violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
ma nekdo zkusenost s Aqara zarizenima? kdyz hledam veci homekit kompatibilni, tak mi to docela casto vypadava v ruznych clankach vedle eufy, fibaro a legrandu.

a ano vim, ze Aqara je jen offbrand Xiaomi (stejne jako miija, ale o tech moc lidi nepisou)
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
zajimave, ted jsem nasel na jednom webu

The Apple Home app keeps displaying "Loading scenes and accessories...
This is because your phone has not backed up or backed up iCloud data for a long time, and the mobile phone does not synchronize the data with iCloud at all times. Therefore, you need to manually backup device first.

zajimalo by me jestli je to fakt timhle.
 
Ty jo! Chápu, když je někdo Socially Awkward, ale být Robotly Awkward, je pro mne "WTF?!"

Jak už jsem psal, já teda rozhodně nejsem zastáncem "jedině hlasem", ale je spousta věcí, který by bez hlasovýho zadání byla vopruz. I ta moje žárlivá manželka používá timery a alarmy. Dokonce třeba Roombu ani jinak, než hlasem pustit ani neumí, páč aplikaci na telefonu nemá a ani NECHCE(bůhví, co je tohle za fobii) a roomba je pod skříňkou, takže jednoduše zmáčknout CLEAN úplně asi nejde.

Častý neporozumění příkazům lze vyřešit lepší angličtinou (výslovností!) a správným rozmístěním a umístěním(!) mikrofonů.

Strach z odposlouchávání vyřešit nejde, to je pravda.
Tak.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
+1 hlasový ovládání je pro mě totální no go. Já fakt nechci mluvit se stroji, nebaví mě to, irituje mě to, ruší, je to nepříjemný, cítím se debilně, vadí mi častý neporozumění příkazům, vadí mi nonstop odposlouchávání. Já i k smrti nerad telefonuju, když narazím na záznamník, zavěsím, neposílám audoiiop vzkazy, nepoužívám ani diktování zpráv. Prostě ovládání hlasem je za mě úplně slepá vývojová větev.
(plus teda uvědomuju si, že v tomhle klubu jsem s tím mimo, ale úplně nechci, aby mě nonstop poslouchala nějaká AI)
Nerada mluvím, no.
Tak, samozřejmě, pokud máš vyladěnou automatizaci, tak ovládání hlasem není potřeba. Třeba IKEA motion sensor má cool down 3 minuty, ale přeci když zareaguje vibrační sensor v gauči v obýváku, tak není důvod, aby se v kuchyni svítilo ještě další 2 a půl minuty, takže světla se mohou vypnout i bez povelu, pochopitelně.

Ehm, proč "fakt jako ani smykem"?
Závist, moje manželka na assistentku žárlí. Přemýšlím o změnu hlasu na mužský.
Tak není to JEDINĚ hlasem. Dále k tomu jsou přenosné vypínače/stmívače, případně vypínač na zdi, případně apka v mobilu. Také různé IFTTT a jiné automatizace. Nebo propojení s televizí. Nebo IR čidlo. Ale hlas je z 95% nejpoužívanější. A to i u ženy, která se na anglicky mluvícího asistenta dívala dosti se skepsí (skepsí toho typu "co to je zase za další nesmysl do domácnosti?"). Teď "Lights off!" jako rodilá.
 
Za mě hlasem fakt jako ani smykem.
Vzpomínám, kdy jsem naposledy ovládal světla z gauče...

Každopádně "jedině hlasem" rozhodně neplatí. Když pominu automatické ovládání a jiné pohybové senzory, tak jsou situace, kdy není úplně optimální diskutovat s hlasovým asistentem. A pro zjednodušení zanedbávám ovládání přes dashboardy.
Světla (on/off, barva, intenzita) jedině hlasem. Kdo by se z gauče zvedal a hledal vypínače...
 
Jo na světla je to super, WTZ.
(Pro mě ne, chci možnost měnit intenzitu a teplotu světla)
Ten větší s pěti čudlama je overkill, což by nevadilo, kdyby nebyl tak drahej. Třeba tohle je úplně super tlačítko: https://www.ikea.com/cz/cs/p/tradfri-rychly-vypinac-bila-40467765/

Ale proč je dražší než stmívač, to mi hlava nebere.
Nemá to vendor locknutý, na obalech těhle jejích chytrých věciček se logem zigbee pyšní. Takže žárovky můžeš ovládat i třeba přes zigbee bridge od Lidlu, a naopak těmi jejich ovlačemi můžeš ovládat cokoliv jinýho. Samozřejmě právě přes ten Zigbee protokol. Třeba v mém případě právě takto: https://www.okoun.cz/boards/home_automation_-_inteligentni_chytra_smart_domacnost?contextId=1071028782#article-1071028782
(Tohle malý nemám, ale to větší s pěti čudlama mám přes zigbee slinkovaný s philips hue, funguje)
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
hmm, abych pravdu rekl, nikdy jsem nezkousel to parovat s neciim jinym a prekvapuje me, ze to ikea nema vendor locknuty :) treba i ty jejich zarovky fungujou s jinyma ovladacema.

jinak branu standardne nepotrebujes, pokud nechces integrovat do google home/homekitu.
(Ale i tak si myslím, že tenhle stmívač vyhrává v rámci celé kategorie "Chytré - v Česku samostatně koupitelné - tlačítko". Či?)